• Pozvánka na školskú krížovú cestu

• 15. marca 2024 o 18:30 hod. sa na nitrianskej Kalvárii uskutoční školská krížová cesta pre žiakov, rodičov a učiteľov ZŠ s MŠ sv. Gorazda.

Srdečne Vás všetkých pozývame.

• Informácie o testovaní T9-2024

• Milí žiaci, milí rodičia,

celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka v školskom roku 2023/2024 sa na našej škole uskutoční podľa pokynov Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania dňa 20.marca 2024.

Podrobnejšie informácie môžete získať na stránke NUCEM.

• Reprezentácia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Reprezentácia.

,, Ak si budeme vždy vyberať len komfort, nikdy sa nedozvieme o najhlbších možnostiach nášho tela, mysle a duše. ´´ Gratulujeme našej úžasnej pani učiteľke k skutočnému úspechu. Tretie miesto v ľadovom plávaní na Majstrovstvách Európy. Sme na teba pyšní.

• Karneval - 2.stupeň

• Milí žiaci!
              Srdečne vás pozývame na rozprávkový karneval, ktorý sa uskutoční 12. februára o 10:00 v školskej telocvični.
          • Prerušenie prevádzky v MŠ a na 1. st. ZŠ

• Oznamujeme Vám, že rozhodnutím RÚVZ so sídlom v Nitre sa v dňoch 2. – 8. februára 2024 (vrátane) z dôvodu vysokej chorobnosti prerušuje:
              - prevádzka v MŠ
              - vyučovanie na I.st. ZŠ (1. – 4. ročník) a prevádzka ŠKD.

Rozhodnutie RÚVZ v Nitre: PDF

Obnovenie prevádzky a vyučovania je v piatok 9. februára 2024.

Žiaci II.st. pokračujú vo vyučovaní. V prípade potreby úpravy rozvrhu Vás budeme včas informovať.

• Návšteva divadla

• Neoddeliteľnou súčasťou vzdelávania je aj spoznávanie kultúry. Preto sme sa aj tento školský rok zúčastnili edukatívnych, a zároveň zaujímavých divadelných predstavení.

• Knižná búdka

• V minulom školskom roku sme Vás informovali o knižnej búdke Mestského žiackeho parlamentu, ktorú  slávnostne odhalil poslanec za VMČ 7 – Peter Košťál, PhD.
              Mala táto knižná búdka úspech?

• Návšteva otca biskupa Mons. Petra Beňa

• V stredu 17. januára 2024 navštívil našu školu nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo. Pri tejto príležitosti sme slávili spoločnú sv. omšu za účasti detí z MŠ, žiakov ZŠ a všetkých zamestnancov. Následne sa uskutočnili osobné stretnutia otca biskupa so žiakmi 1. a 2. stupňa ZŠ a so zamestnancami školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva otca biskupa Mons. Petra Beňa.

Návšteva nitrianskeho pomocného biskupa Mons. Petra Beňa v ZŠ s MŠ sv. Gorazda v Nitre

• Kolekcia oblečenia s logom školy

• Dobrý deň všetkým!

Máme pre Vás skvelú správu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej ste sami rozhodli. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/gorazdanitra/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 17.12. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

• Pozvánka na Vianočné benefičné trhy 2023

• V nedeľu 10. decembra 2023 pred kostolom sv. Martina na Chrenovej.​​​

Zmyslom tohto podujatia je podporiť ducha Vianoc, rozvíjať pocit spolupatričnosti a zároveň potešiť tých, ktorí si domov odnesú niektorý z našich výrobkov. Zároveň by sme chceli ponúknuť rodičom, priateľom a všetkým, ktorí sa zaujímajú o našu školu priestor na podporu, ktorú aj v súčasnosti veľmi potrebujeme.

Finančné prostriedky z tejto akcie by sme radi použili na nákup didaktických pomôcok, obnovu zariadenia v MŠ a ZŠ a charitatívnu pomoc rodinám a deťom v núdzi.Výrobky prosím noste svojim triednym učiteľom najneskôr do piatku 8. decembra 2023.

Za všetky výrobky, iniciatívu a snahu prispieť, navzájom sa potešiť a pomôcť, vám všetkým zo srdca ďakujeme!