• Základné informácie

• Školský klub detí

Zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku v ZŠ nenáročnú výchovno-vzdelávaciu činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na uspokojovanie a rozvíjanie ich záujmov.

O deti sa starajú štyri kvalifikované vychovávateľky v štyroch oddeleniach.

1. oddelenie – žiaci prvého ročníka
          2. oddelenie – žiaci druhého ročníka
          3. oddelenie – žiaci tretieho ročníka  + žiaci tretieho ročníka
          4. oddelenie – žiaci štvrtého ročníka

Prevádzka ŠKD

• Pred vyučovaním: od 6,30 hod. do 8,00 hod.
          • Po vyučovaní: od 11,35 hod. do 17,00 hod.
          • O 16.00 hod. sa všetky deti presúvajú  do zbernej triedy.
          • ŠKD je v prevádzke celý školský rok, okrem dní pracovného pokoja a štátnych sviatkov denne od 6,30 do 17,00 hod. Riadi Vnútorným poriadkom ŠKD.

Prijatie a odhlásenie do/z klubu

• Deti sa do školského klubu zaraďujú vždy na jeden školský rok na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu žiaka.
          • V písomnej žiadosti zákonný zástupca uvedie rozsah denného pobytu. Uvoľňovanie dieťaťa mimo času uvedeného v žiadosti musí  písomne oznámiť pedagogickému zamestnancovi (vychovávateľke).
          • O zaradení do ŠKD rozhoduje riaditeľka školy. Prednostne sa prijímajú deti nižších ročníkov, ktoré sú prihlásené na pravidelnú dochádzku. Deti sú zaraďované do oddelení ŠKD spravidla podľa veku.
          • Do ŠKD možno zaradiť deti aj na prechodné obdobie a nepravidelnú dochádzku. Tieto deti musia mať zaplatený mesačný poplatok.
          • Odhlásenie dieťaťa z klubu sa uskutočňuje podaním písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa vedeniu školy.

Systém ohlasovania a preberania detí

• Vstup rodičov do budovy je zakázaný.
          • Pohyb rodičov medzi deťmi vo vonkajších priestoroch je zakázaný.
          • Rodičia sa môžu pohybovať LEN v priestore pod pergolou t.j. pred vchodom do budovy.
          • Preberanie detí zo ŠKD: 11:35 – 17:00 hod.

Preberanie detí – TELEFONICKY

Rodičia nahlásia odchod svojho dieťaťa telefonicky a PRI HLAVNOM VCHODE ČAKAJÚ NA JEHO PRÍCHOD

• ŠKD (1. ročník – p.v. Arpášová):           0951 330 705
            • ŠKD (2. ročník – p.v. Kompasová):       0951 330 706
            • ŠKD (3. ročník – p.v. Šlosárová):          0951 330 708
            • ŠKD (4. ročník – p.v. Hanulová):           0950 291 969

Poplatok

Výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí  je v súčasnosti 15,- € za mesiac.

Prosíme rodičov, aby pri platení bankovým prevodom uvádzali variabilný symbol a do poznámky zadali, že platba je určená pre ŠKD + meno dieťaťa.

Účet ŠKD: SK55 5600 0000 0008 5458 5006

Ciele výchovy a vzdelávania sa v ŠKD realizujú prostredníctvom

• oddychovo – rekreačných a relaxačných činností (vrátene TOV)
          • prípravy na vyučovanie

Výchova a vzdelávanie mimo vyučovania sa v ŠKD realizuje v týchto tematických oblastiach výchovy (TOV):

• vzdelávacia (VOV)
          • spoločensko-vedná (SVOV)
          • pracovno-technická (PTOV)
          • prírodovedno-environmentálna (PEOV)
          • esteticko-výchovná (výtvarná, hudobná, literárno-dramatická) (EVOV)
          • telovýchovná, zdravotná a športová (turistická) (TVOV)

Oddychová, rekreačná a relaxačná činnosť je zameraná na odstraňovanie psychickej únavy, pestovanie sebadisciplíny, otužovanie a upevňovanie zdravia. Predstavuje dôležitú časť náplne voľného času a musí pre ňu platiť princíp dobrovoľnosti. Je psychicky a fyzicky nenáročná. Do základného režimu dňa sa zaraďuje najčastejšie ráno po príchode detí do klubu a hneď po jedle alebo podľa potreby v priebehu odpoludnia. Za rekreačné činnosti považujeme pohybové hry, športové súťaže, vychádzky, čítanie rozprávok, ale aj správne volené záujmové činnosti a telovýchovné chvíľky. Vykonáva sa v prírode a nie v uzatvorenom priestore.

Prípravu na vyučovanie realizujeme príťažlivou, zábavnou formou, najmä v oddeleniach prvákov. Príprava na vyučovanie má charakter precvičovania a upevňovania učiva. Našim cieľom je vzbudiť u detí záujem o učenie a vzdelávanie sa v každej činnosti. V druhom, treťom a štvrtom ročníku podľa individuálnych požiadaviek sa deti pripravujú aj písomnou formou.

Pri každej činnosti sa nezabúda na samoobslužnú činnosť, uplatnenie detskej aktivity, iniciatívy, tvorivosti a zameranie sa na starostlivosť o osobnú hygienu a hygienu prostredia, pracuje sa na rozvoji celej osobnosti dieťaťa a prispieva sa k rozvoju telesnej, mravnej, pracovnej a etickej výchovy.

Úlohou dieťaťa je aktívne sa venovať organizovanému využitiu voľného času detí, prevencii pred drogovou závislosťou a iných foriem nežiaduceho správania.