• Celoškolské spoločenstvo rodičov

• Vážení rodičia,

riaditeľstvo ZŠ s MŠ sv. Gorazda pozýva rodičov na celoškolské rodičovské spoločenstvo, ktoré sa uskutoční v stredu 13. septembra o 16.00 hod. v telocvični.

Po jeho skončení budú v ZŠ nasledovať triedne rodičovské spoločenstvá.

Tešíme sa na stretnutie s Vami všetkými.
              Vedenie ZŠ s MŠ

• Slávnosť sv. Petra a Pavla

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Sv. omša zo slávnosti sv. Petra a Pavla.

Pán farár vo svojom príhovore priblížil postavy svätých Petra a Pavla a upriamil našu pozornosť na mnohé dary a schopnosti ktoré mali a ktoré využili na ohlasovanie evanjelia medzi národmi. Keďže aj žiaci majú veľa darov a schopností, povzbudil ich, aby ich využívali na budovanie, napr. vzťahov v kolektíve, a nezneužívali ich pre rast vlastnej slávy a prestíže.

• GORAZDOVA SLÁVNOSŤ

• Touto slávnosťou sme si chceli spoločne pripomenúť patróna našej školy sv. Gorazda, rozlúčiť sa so školským rokom a zároveň sa poďakovať za spoločne strávený čas.
          • EducTech podporila predmet technika

• Nezisková organizácia EducTech sa rozhodla finančne podporiť predmet technika na našej škole financovaním projektu s názvom „Využite koncepcie STEM v predmete technika“.
          • Gorazdova slávnosť

• Pozvánka na Gorazdovu slávnosť - štvrtok 22.6.2023 o 16.00 hod.

Milí rodičia, priatelia a žiaci, pozývame Vás na Gorazdovu slávnosť, ktorá sa bude konať vo štvrtok 22.6.2023.Touto slávnosťou si chceme spoločne pripomenúť patróna našej školy sv. Gorazda, rozlúčiť sa so školským rokom a poďakovať za spoločne strávený čas.

Program:

16.00 hod. - svätá omša

17.00 – 19.00 hod. - krátky program žiakov základnej školy a agapé

Potešíme sa, ak prispejete na spoločný stôl chutnou drobnosťou, napr. domácim slaným, sladkým pečivom alebo ovocím.

Ďakujeme veľmi pekne Vaši pedagógovia.

• Žiaci našej školy pomáhajú organizovať MDD na Svätoplukovom námestí.

• 3. júna sa na Svätoplukovom námestí uskutočnila veľká oslava Dňa detí.

Členovia Mestského žiackeho parlamentu pomohli CVČ Domino pripraviť stanovištia so zaujímavými hrami. Pomocnú ruku pri organizovaní a realizácii podujatia poskytli aj žiačky našej školy. Odmenou za dobre vykonanú prácu boli nadšené úsmevy detí.
          • Oslava MDD

• 1.jún bol v našej materskej škole plný hier, zábavy a radosti. Počasie nám prialo, slniečko zohrievalo a deti sa mohli veselo zabávať. Začali sme spoločnou modlitbou a potom sa už deti rozbehli ku stanovištiam.
              Pani učiteľky pripravili program plný hier, súťaží a zaujímavých aktivít. Oslavovali aj naši starší kamaráti zo školy a deti si mohli vyskúšať aj niektoré z ich zábavných aktivít.
              No a ako sa na správnu oslavu patrí, nechýbali ani dobrôtky a darčeky.
              Ďakujeme Ti Pane, za krásny a požehnaný deň

• 1. miesto v Biologickej olympiáde - kategória F

• Dňa 18.5.2023 sa konalo okresné kolo Biologickej olympiády v kategóriii F. Našu školu zastupovalo družstvo žiačok 5. ročníka: Alexandra Belovičová, Laura Halászová, Marianna Hanulová, Štefánia Kollárová, Paulína Šuhajdová. Vďaka usilovnej príprave počas celého roka sa našim žiačkam podarilo získať v tejto neľahkej súťaži 1. MIESTO.
              Srdečne blahoželáme!
          • DEŇ RODINY

• V piatok 19.05.2023 sa areál našej materskej školy premenil na jednu veľkú rodinu, tak ako to v úvodnej piesni programu, spievali deti zo všetkých tried..
              Zišli sa tam rodičia, starí rodičia, súrodenci a samozrejme naši škôlkari, aby spoločne oslávili Deň rodiny.
              Po upršanom týždni, sme v piatok popoludní boli obdarovaní nádherným slniečkom, čo vytvorilo výbornú atmosféru a tak deti mohli svojich rodičov potešiť krásnym programom. Piesňami, básňami, tancom a scénkou sa svojim rodičom poďakovail za všetku starostlivosť a lásku. A rodičia odmenili svoje ratolesti nielem objatím, ale aj výbornými koláčmi a ovocím.
              Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tohto prijemného popoludnia.a tiež všetkým, ktorí prišli a tým vyjadrili, že na rodine nám záleží.