• Máme nové tituly

• Pýtate sa kde? V našej školskej knižnici!

160 knižných titulov sme za symbolickú cenu zakúpili v občianskom združení Podaj mi ruku Nitra. Táto organizácia pomáha ľuďom v núdzi a sociálne slabším rodinám. Náš malý príspevok tiež pomohol. Prispeli sme na zaplatenie časti nájomného pre pani s dieťaťom v núdzi. Pomohli sme si navzájom.

Milí čitatelia, tešíme sa na Vás.

Školská knižnica

• Videli sme hviezdu

• Štvrtáci mali čo robiť posledné týždne. Vymysleli si, že vyrobia vianočny film. Kedže divadelné predstavenie nemôže byť. Film je ale niečo, čo sme ešte nerobili. Tak nás čakala poriadna výzva. Zatial je to v štádiu výroby, ale máme už prvé výsledky, tak sme sa rozhodli Vás nimi potešiť. A nezabudnite, zostante naladení.
              S láskou štvrtáci.
          • Advent a tretiaci

• Tretiaci sa naozaj veľmi tešia a advent si užívajú plnými dúškami. Tvoria, učia sa, hrajú sa, rozprávajú a čítajú príbehy. Je tam naozaj kúzelne.
          • Vianočný pavilón

• Náš pavilón sa premenil na vianočný dom. Štvrtáci pracovali ako malé vianoční anjelici, a vyzdobili každý kúsiček pavilónu. Keď tam vstúpite, zrazu Vás zaleje atmosféra Vianoc. Všade samé mašličky, guličky, stromčeky a domčeky a jeden roztomilý jelenček.
          • Sv. Mikuláš so sv. Barborou

• Dnes k nam zavítala vzácna návšteva. Sv. Mikuláš vzal so sebou sv. Barboruu a išli spoločne navštívať deti v našej škole. Toľko rozťiarených tváričiek bolo dnes vidieť. Deti si pripravili nádherné básničky, príbehy a zvyky. Svätá Barbora porozprávala o advente a príprave na najäčší dar, ktorý nás čaká. Rozdala čerešnové halúzky, sv. Mikuláš zas rozdal šťavnaté jabĺčka a sladké sladkosti. Sppooločne sme sa pomodlili a poďakovalii za tento nádherný čas. Mali smee dnes prenádherný deň a Vám sme chceli popriať krásne prežívanie adventu.
          • Vianočné adventné mestečko

• V štvrtom oddelení žiaci vytvorili nádherné adventné mestečko. Všetko vlastnoručne vyrobili, premysleli, naplnili dobrotami. A teraz sa už nevedia dočkať adventných dní. Pekne si to vymysleli.
          • Šikovné ruky druhého oddelenia

• Druháci majú naozaj šikovné rúčky a v školskom klube sa stále venujú jemnej motorike. Robia naozaj úžasné vecičky a hlavne ich to veľmi baví a sú so svojou prácou spokojní. Pomaly sa pripravujú na Vianoce, aby všetko stihli v ten správny čas.
          • Hrabanie lístia

• Keď je práca zábava, ide najlepšie. Každé oddelenie neváhalo a hrabalo celé popoludnia. Nakoniec sme zhodnotili, že nám pekne všetkým hrabe :)))
          • Pozvánka na workshop

• Koučovací prístup v rozhovore s deťmi

Pozývame Vás na interaktívny online workshop, na ktorom sa (okrem iného) dozviete

• ako používať koučovací prístup pre efektívnu rodičovskú komunikáciu
              • ako pracovať s emóciami a riešiť situácie s deťmi produktívne

+ naučíte sa jednoduchú a účinnú techniku, ktorú môžete hneď začať používať.

Tešíme sa na Vás v stredu 4.11. o 16:30 hod. Dĺžka WS je 90 minút.

Ak máte záujem zúčastniť sa, vyplňte prosím Prihlášku.

Následne pred termínom podujatia Vám pošleme prihlasovací link.
              Prihláste sa čím skôr - počet miest je obmedzený formátom podujatia

PDF: Pozvanka_PPW.pdf

Projekt každoročne organizuje SAKo - Slovenská asociácia koučov. Cieľom celoslovenského projektu je predstaviť koučovací prístup ako efektívnu metódu pre rozvoj osobnosti. Tento rok sme ako cieľovú skupinu zvolili rodičov.