• Videli sme hviezdu

• Štvrtáci mali čo robiť posledné týždne. Vymysleli si, že vyrobia vianočny film. Kedže divadelné predstavenie nemôže byť. Film je ale niečo, čo sme ešte nerobili. Tak nás čakala poriadna výzva. Zatial je to v štádiu výroby, ale máme už prvé výsledky, tak sme sa rozhodli Vás nimi potešiť. A nezabudnite, zostante naladení.
              S láskou štvrtáci.
          • Advent a tretiaci

• Tretiaci sa naozaj veľmi tešia a advent si užívajú plnými dúškami. Tvoria, učia sa, hrajú sa, rozprávajú a čítajú príbehy. Je tam naozaj kúzelne.
          • Vianočný pavilón

• Náš pavilón sa premenil na vianočný dom. Štvrtáci pracovali ako malé vianoční anjelici, a vyzdobili každý kúsiček pavilónu. Keď tam vstúpite, zrazu Vás zaleje atmosféra Vianoc. Všade samé mašličky, guličky, stromčeky a domčeky a jeden roztomilý jelenček.
          • Sv. Mikuláš so sv. Barborou

• Dnes k nam zavítala vzácna návšteva. Sv. Mikuláš vzal so sebou sv. Barboruu a išli spoločne navštívať deti v našej škole. Toľko rozťiarených tváričiek bolo dnes vidieť. Deti si pripravili nádherné básničky, príbehy a zvyky. Svätá Barbora porozprávala o advente a príprave na najäčší dar, ktorý nás čaká. Rozdala čerešnové halúzky, sv. Mikuláš zas rozdal šťavnaté jabĺčka a sladké sladkosti. Sppooločne sme sa pomodlili a poďakovalii za tento nádherný čas. Mali smee dnes prenádherný deň a Vám sme chceli popriať krásne prežívanie adventu.
          • Vianočné adventné mestečko

• V štvrtom oddelení žiaci vytvorili nádherné adventné mestečko. Všetko vlastnoručne vyrobili, premysleli, naplnili dobrotami. A teraz sa už nevedia dočkať adventných dní. Pekne si to vymysleli.
          • Šikovné ruky druhého oddelenia

• Druháci majú naozaj šikovné rúčky a v školskom klube sa stále venujú jemnej motorike. Robia naozaj úžasné vecičky a hlavne ich to veľmi baví a sú so svojou prácou spokojní. Pomaly sa pripravujú na Vianoce, aby všetko stihli v ten správny čas.
          • Hrabanie lístia

• Keď je práca zábava, ide najlepšie. Každé oddelenie neváhalo a hrabalo celé popoludnia. Nakoniec sme zhodnotili, že nám pekne všetkým hrabe :)))
          • Pozvánka na workshop

• Koučovací prístup v rozhovore s deťmi

Pozývame Vás na interaktívny online workshop, na ktorom sa (okrem iného) dozviete

• ako používať koučovací prístup pre efektívnu rodičovskú komunikáciu
              • ako pracovať s emóciami a riešiť situácie s deťmi produktívne

+ naučíte sa jednoduchú a účinnú techniku, ktorú môžete hneď začať používať.

Tešíme sa na Vás v stredu 4.11. o 16:30 hod. Dĺžka WS je 90 minút.

Ak máte záujem zúčastniť sa, vyplňte prosím Prihlášku.

Následne pred termínom podujatia Vám pošleme prihlasovací link.
              Prihláste sa čím skôr - počet miest je obmedzený formátom podujatia

PDF: Pozvanka_PPW.pdf

Projekt každoročne organizuje SAKo - Slovenská asociácia koučov. Cieľom celoslovenského projektu je predstaviť koučovací prístup ako efektívnu metódu pre rozvoj osobnosti. Tento rok sme ako cieľovú skupinu zvolili rodičov.

• On-line dištančné vzdelávanie žiakov 5. - 9. ročníka

• Organizácia dištančného vzdelávania žiakov 5. - 9. ročníka od 26.10.2020

Vážení rodičia, milí žiaci,

od pondelka 26. októbra 2020 otvárame pre žiakov 5. – 9. ročníka dištančné - domáce vzdelávanie.  Vyučovanie bude prebiehať formou on-line hodín cez Zoom podľa upraveného rozvrhu. Na prehľadnejšie plánovanie a organizovanie času sme vytvorili ZOOM ROZVRH. Žiaci sú počas prerušeného vyučovania automaticky odhlásení zo stravy.

Hlavné predmety (on-line)

MAT, SJL, ANJ, NEJ, FYZ, INF, BIO, CHE, DEJ, GEG, KNB, OBN

• Účasť žiakov na on-line hodinách je počas prerušeného vyučovania povinná.
              • Vyučovacie hodiny sú skrátené na 20 - 35 minút. On-line hodina je spravidla zameraná na prezentáciu nového učiva a zadaných úloh, precvičovanie a zároveň na overenie a kontrolu dosiahnutých výsledkov vzdelávania. Hlavné predmety sa klasifikujú.
              • Pre žiakov, ktorí sa nemohli zúčastniť on-line hodiny platí povinnosť ospravedlniť neprítomnosť zákonným zástupcom.
              • Žiaci, ktorí majú nemajú dostatočné technické zabezpečenie, alebo majú iné dôvody kvôli ktorým sa nemôžu zúčastňovať on-line vyučovania (napr. viacerí súrodenci v domácnosti) ohlásia túto skutočnosť triednej učiteľke. Vedenie školy a učitelia budú maximálne nápomocní a ústretoví v hľadaní náhradného riešenia vzdelávania.

Komplementárne predmety

HUV, VYV, THD, TSV

• Počas prerušeného vyučovania sa komplementárne predmety neklasifikujú.
              • Vypracovávanie a odovzdávanie úloh je pre žiakov dobrovoľné.
              • Zaslanie učebných textov, materiálov a úloh na samoštúdium cez EduPage – min. 1 deň vopred.
              • Učiteľ môže ponúknuť žiakom možnosť prezentácie úloh formou on-line hodiny cez Zoom > účasť žiakov je dobrovoľná.

ORGANIZÁCIA A REŽIM DŇA

• Podľa ZoomRozvrhu si môžu žiaci a rodičia naplánovať svoj pracovný čas.
              • Žiaci a rodičia dostanú do EduPage pred prvou ONLINE HODINOU pozvánku s prihlasovacími údajmi na ZOOM hodinu (prihlasovacie ID, heslo a  URL odkaz do aplikácie ZOOM).
              • Do čakárne sa žiaci prihlasujú 5 minút pred začiatkom hodiny.
              • Ak ONLINE HODINA odpadne, žiaci (rodičia) o tom dostanú informáciu aspoň 1 deň vopred.
              • Časový plán: 1. hodina: 8.00h, 2. hodina: 8.55h, 3. hodina: 9.55h, 4. hodina: 10.50h, 5. hodina: 11.45h

ROZVRHY

• Súhrnný on-line rozvrh pre 5.-9. ročník: PDF