• Jesenná školská brigáda

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jesenná školská brigáda.

Ďakujeme všetkým statočným, ktorí prišli pomôcť v sobotu na školskú brigádu. Ďakujeme veľkým aj malým pomocníkom za veľké pracovné nasadenie. Vďaka Vám máme krásny, čistý areál pripravený na zimu.

• Návšteva cintorína

• Pamiatku zosnulých si pripomenuli aj škôlkári. Zapálili kahance a sviečky pri centrálnom kríži na chrenovskom cintoríne.

• Prikrmovanie váčikov

• Milí žiaci,
              začali sme s prikrmovaním vtákov na našom školskom dvore. Na dvore máme niekoľko kŕmidiel, ktoré by bolo dobré pravideľne dopĺňať, aby sa k nám naučili vtáčiky lietať. Máme tu pre nich pripravené aj vtáčie búdky, kde by sa mohli prípadne zahniezdiť. Chceli sme Vás teda poprosiť, aby ste sa k nám pridali,  a kto môže by priniesol krmivo pre vtáky. Môže to byť slnečnica, nasekané oriešky, alebo iné semiačka. Krmivo môžete nosiť na prvom stupni pani učiteľke Bothgálovej a na druhom stupni pani učiteľke Koprdovej. Ďakujeme Vám veľmi pekne.
          • Pozdrav do neba

• Mestský žiacky parlament v spolupráci s CVČ Domino zorganizoval akciu Pozdrav do nebalampiónový sprievod.
          • List primátorovi

• Vyhodnotenie súťaže List primátorovi

Aj v tomto školskom  roku si všetky triedy na druhom stupni zvolili svojich zástupcov do školského parlamentu. Predsedom ŽŠP je Filip Virág a podpredsedníčkou Sofia Mináriková. K ich povinnostiam patrí aj zastupovanie záujmov a reprezentácia školy v Mestskom žiackom parlamente (zástupcovia škôl mesta Nitra). Jednou z akcií, ktorú zorganizoval MŽP je súťaž List primátorovi, do ktorej sa zapojilo desať žiakov druhého stupňa. Vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo 17.10. na FF UKF. Súčasťou vyhodnotenia bola prednáška o komunitných voľbách, po ktorej nasledovala diskusia s primátorom.

• Školský kvíz o zubroch

• V stredu 26.10.2022 si žiaci II. stupňa vyskúšali, koľko si toho pamätajú z exkurzie v Zubrej zvernici - riešili totiž školský kvíz o zubroch.
          • Atlas rastlín, atlas živočíchov.

• Žiaci 6. ročníka počas minulého šk. roka tvorili projekty o rastlinách a živočíchoch, ktoré sa vyskytujú na školskom dvore. Každý žiak spracoval 1 rastlinu a 1 živočícha. V tomto školskom roku ich doplnili u úvodné ilustrácie a vytvorili sme z nich atlas rastlín a atlas živočíchov. V septembri sme ich už využili na hodine biológie odučenej v exteriéri. Atlasy sú dostupné v čitateľskom kútiku v pavilóne II. stupňa.

• JAZYKOVÝ WOCABEE ŠAMPIONÁT 2022

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

Naša škola sa v druhej polovici októbra zapojila do štvrtého ročníka inovatívnej súťaže pre školy Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok s názvom WocaBee.

Žiaci 3., 4.  a 7. ročníka sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Žiaci z jednotlivých tried súťažia ako tím.

Žiaci aktuálne súťažia v okresnom kole šampionátu, v ktorom môžu získať zaujímavé ceny a pre našu školu až 2 x 2000 EUR na modernizáciu vyučovania.Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na www.wocabee.app/sutaz

Tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité. Sme veľmi radi, že aj na našej škole učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý prináša žiakom skutočné výsledky!

Držíme im v súťaži palce!

• Unikátny projekt FinQ na ZŠ s MŠ sv. Gorazda

• Naučíme deti finančnú gramotnosť bez ďalšieho predmetu navyše.

Finančné vzdelávanie tvorí dôležitú súčasť vyučovacieho procesu. Je to jedna zo základných potrieb, ktorú je nutné rozvíjať a prispievať tak k podpore finančnej kultúry u mladých ľudí.

Vďaka tomu sa zrodil jedinečný projekt nadácie Slovenskej sporiteľne, ktorý v sebe spája mnohé prvky, ktoré budú prospešné a prispejú k rozvoju mnohých kompetencií.

Prečo názov FinQ? Je to jednoduchá rovnica: IQ + EQ + FinQ = 3Q pre život.

Naša škola, s cieľom zvýšiť kvalitu finančného vzdelávania a rozvoja finančnej kultúry žiakov, zareagovala na výzvu Nadácie Slovenskej sporiteľne  a v školskom roku 2022/2023 bola vybraná stať sa súčasťou programu FinQ.

Odkaz: FinQ